Çocuklar Ne Zaman İngilizce Öğrenmeye Başlamalı? 

2 yaşındaki çocuğunuz sizden daha hızlı İngilizce öğrenebilir! Evet, şaşırtıcı gelse de bu ifade tamamıyla doğrudur. 6 ay kadar küçük bebekler sesler arasında ayrım yapmaya başlayabilir. Bebekler sadece sesler arasında ayrım yapmakla kalmaz, aynı zamanda farklı dillerdeki sesleri ayırt edebilmeye başlarlar.

Çocuklar sünger gibidir; sürekli yeni bilgileri özümseyerek öğrenirler. Beyinleri, dil edinimi ve sosyal-duygusal öğrenmeye odaklanmış kaygılar ve farklı düşünceler ile darmadağın değildir. Bu, iki yaşındaki çocuğunuzun ikinci bir dil edinme ve öğrenme yeteneğinin aslında sizinkinden çok daha üstün olduğu anlamına gelir! 

En küçük öğrencilerimizle, İngilizceyi tanıtan, dillerle ve öğrenmeyle olumlu ilişkiler kuran ve gelişmekte olan beyinlerini, farklı sesleri ve kelimeleri tanımaya teşvik eden eğlenceli bir eğitime odaklanıyoruz. Ayrıca küçük çocuklar sadece ikinci bir dil öğrenmekle kalmayıp, bunu yaparak akademik kariyerlerinin geri kalanında başarıyı öğrenme davranışının ve tutumlarının temellerini oluşturuyorlar.

 

Çocuklar İçin İngilizce Seviyeleri

English Time çocuk öğrencileri için yetişkin öğrencilerden farklı bir seviye sistemi takip ederek çocukların ihtiyaç ve özelliklerine uygun eğlenceli ve etkili dersler sunar. Yazımızın başında çocukların İngilizceyi yetişkinlerden nasıl daha iyi öğrendiğini ve bunun faydalarını konuştuk. Şimdi ise English Time’da çocuklar için özel kullanılan seviyeleri beraber tanıyalım. 

Starter

Başlangıç Seviyesi, ilk kez İngilizce bir ders kitabını açacak çocuklar içindir. Bu eğitim kursunda dilin temellerini atıyoruz, çocuklar alfabeyi öğreniyor ve dinleme, okuma, yazma ve konuşma olmak üzere dört ana bileşen üzerinde çalışıyorlar. Etkinliklerimiz çocukların yaş özelliklerine göre uyarlanmıştır. Dersleri eğlenceli ve faydalı hale getirmek için çok çeşitli aktiviteler kullanılır.

Movers

Yeni başlayanlar ve Movers’dır, Ortak Avrupa Dil Çerçevesinin A1 seviyesine karşılık gelir. Movers kursu ikinci çocuk seviyesidir. İçinde dört bileşenin gelişimi vurgulanır – konuşma, okuma, yazma ve dinleme. Aynı zamanda İngilizcenin dil bilgisi daha ayrıntılı öğretilirken çocuklar konuşmaya teşvik edilir. Bu çocukların kelime dağarcığını zenginleştirir ve İngilizceyi daha etkin kullanmalarını sağlar.

Flyers

En yüksek çocuk seviyesi Flyers’dır. Ortak Avrupa Dil Çerçevesinin A2 seviyesine karşılık gelir. Bu seviyedeki çocuklar, çocuk kitaplarını İngilizce ile okuma ve İngilizce kullanarak konuşma konusunda sakin ve özgüvenli olmayı öğrenirler. Aynı zamanda eğlenceli aktivitelerimizin yanı sıra İngilizcenin yapısına daha hakim olurlar. 

 

Artık çocuğunuz için hangi yaşta İngilizceye başlamanın en iyi olduğunu ve onlara özel hangi seviyeler olduğunu biliyorsunuz. Bizimle iletişime geçerek aklınıza takılan soruları sorabilir ve bu seviyeler ile ilgili daha fazla bilgi alabilirsiniz. English Time çocuğunuzu İngilizce öğrenirken destekleyerek eğlenceli ve etkili yöntemler ile en etkili şekilde İngilizceyi öğrenmesini sağlar.